
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Threshold Voltage | 2.9 V |
| Reset Timeout | 50 ms |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Accuracy | 2 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | CMOS |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
